Logowanie
Login:
Hasło:

Funkcjonalne akcesoria meblowe

Strona główna -> Ciekawostki -> Funkcjonalne akcesoria meblowe

Funkcjonalne akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe pełnią bardzo ważne funkcje w zakresie bezproblemowego korzystania z mebli i innych przedmiotów wyposażenia wnętrza. Pomimo, że nie przywiązujemy do nich zbyt dużej uwagi, są niezwykle istotne. Mogą wpływać na komfort codziennie wykonywanych czynności albo tez irytować nas brakiem użyteczności.


Właściwie wybrane akcesoria meblowe to niezwykle istotny aspekt uczynienia poszczególnych pomieszczeń w lokalu mieszkalnych komfortowymi i funkcjonalnymi. Bardzo wiele rozwiązań wśród akcesoriów meblowych zaobserwować możemy w szczególności w kuchniach. Innowacyjność sprzętów tak się posunęła naprzód, że nikogo już nie dziwią propozycje chroniące nasz kręgosłup i minimalizujące wysiłek. Jako przykład podać można tutaj szuflady z hamulcami czy też szafki żaluzjowe. Wykorzystanie trudnych do zagospodarowania miejsc umożliwiają kosze cargo. Istnieją nawet samo-domykające się szuflady. Dzięki nim minimalizujemy ryzyko trzaśnięcia drzwiczkami i uszkodzenia ich. Bezpośrednio nad szafkami w kuchni najczęściej montuje się oświetlenie. Poprzez takie rozwiązanie oświetlić możemy blat roboczy, płytę grzewczą, czy zlew.


Innowacyjne akcesoria meblowe mogą być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też użyteczne. Nie mniej jednak nie należy z nimi przesadzać. Nie chodzi bowiem o to, aby akcesoria przytłoczyły przestrzeń, ale też delikatnie ją zdobiły. Pamiętajmy też, że to co dla jednych jest funkcjonalne, dla innych może takie nie być. Jako przykład podać można tutaj chociażby system szafek otwieranych na dotyk (a nie poprzez zastosowanie tradycyjnych uchwytów). Niektórzy twierdzą, że daje to wyjątkowo piękny efekt, niekwestionowaną nowoczesność połączoną z minimalizmem. Nie mniej jednak przeciwnicy także maja swoje argumenty. Na takich szafkach widać bowiem odciski palców i stale trzeba je przecierać. W końcu, aby szafkę otworzyć musimy użyć swoich dłoni.

Artykuły powiązane

Każdy mebel lub zestawy mebli wykonywane są w różnych wzorach i kolorach, ale tez stylach. Nawet tradycyjne meblościanki zmieniły swój charakter i od tej pory zdobią najbardziej nowoczesne wnętrza podkreślając ich niecodz

Kliknij, by przeczytać dalej: Nowoczesne meblościanki
Kuchnia jest uważana za serce w wielu domach. Jest to miejsce gdzie chętnie spędzamy wolny czas, przygotowujemy posiłki dla całej rodziny oraz na przyjęcia domowe. Włosi uważają, że do kuchni powinno podchodzić się z szacunkiem. Jest wi

Kliknij, by przeczytać dalej: Kuchnia w stylu włoskim
Minimalizm oraz prostota stają się coraz bardziej popularny. Zobacz jak zaaranżować nowoczesną kuchnie.

Kliknij, by przeczytać dalej: Nowoczesna kuchnia
Nie wiesz na jakie meble i aranżację kuchni się zdecydować? A może kuchnia na wymiar będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kliknij, by przeczytać dalej: Kuchnia na wymiar?